:::::::::TurKsGenCLiK:::::::::

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TüRKiYeNiN GeLiŞMe AşAmAsInDaKi FoRum SiTeSi

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım]

huseyin
    huseyin
    AdMiN
    AdMiN

şehir yada ülke : Kartal
    Ruh HaLiM : Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] Anlayi10
    TuTTuĞUN TaKIM : Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] Secilm10
    Rep Gücü : 13501

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] Empty Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım]

Mesaj tarafından huseyin Paz Mart 08, 2009 7:12 pm

Bu program sayesinde internet üzerinden arkadaşlarınızla oynamak istediğiniz multiplayer oyunlari sanki hepiniz bir internet cafedeymiş gibi kolayca oynamanızı sağlayan çok kullanışlı ve basit bir program. Bu programla bir grup oluşturuyorsunuz (maksimum 16 kisi, premium ise artık 50 kişi) o grupta siz yada başka biri oyunu kuruyor ve diğerleri oyunlardaki Play on LAN veya Network vb. seçenek ile oyuna katılıyorlar. Ayrıca bu program üzerinden mesajlaşma ve dosya paylaşımıda yapabilirsiniz ve çok güvenlidir.

Öncelikle hamachi'yi indirmeniz lazım.Türkçe olduğu için kurulum ve kullanımda sorun yaşamayacaksınız

http://rapidshare.com/files/179620891/www.frmtr.com-Hamachi_Setup.rar

Hamachi Kurulumu

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 99627611fy7

Resimde gördüğünüz gibi programımızı öncelikle rardan çıkarıyoruz.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 82838732qk6

Rar dosyasından çıkan Hamachi Setup'a çift tıklayıp açıyoruz ve kuruluma geçiyoruz.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 27344659th9

İleri butonuna basıyoruz.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 90332251sn6

Sözleşme’yi okuyup “Sözleşmeyi kabul ediyorum” seçeneğini işaretledikten sonra ileri butonuna basıp devam ediyoruz.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 89613548ql4

1)Karşımıza çıkan bu ekranda Hamachi’nin nereye kurulmasını istediğimizi seçiyoruz.Varsayılan “C:\Program Files\Hamachi” dir.
    2) Windowsunuzu her açtığınızda Hamachinizin açılmasını istemiyorsanız "Windows’u açtığım zaman Hamachi’yi otomatik olarak başlat” seçeneğini işaretlemeyin,
    3)Masaüstünde kısayol oluştur” seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
    Seçimlerimi yaptıktan sonra ileri butonuna basıp devam ediyoruz.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 19142216yi8

Dosya Paylaşımı yapmayacaksanız ve ağlardan virüs bulaşmasını önlemek istiyorsanuz bu seçeneği işaretleyin.
    Seçimimizi yaptıktan sonra ileri butonuna basıp devam ediyoruz.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 94719643ff9

Ardından çıkan bu ekranda ise bize Hamachi’nin hangi versiyonunu kurmak istediğimiz soruluyor. Basic ve Premium versiyonlar arasındaki temel fark Basic versiyonunda en fazla 16 olabilen kişi limitinin 256′ya yükseltilmesi ve şifresiz aktarıma izin vererek performansı arttırmaktadır.
    Ancak Basic hepinize yeter.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 53158911hd6
    Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 19560394rn6

Gelen ekranda bize “Hamachi yüklemek için hazır. Devam etmek için, Yükle’yi tıklayın.” diye belirtiyor, Yükle deyip yükleme aşamasına geçiyoruz. Bu işlem bir kaç dakikayı bulabilir. Ekranda “Hamachi alıcı programı başarıyla kuruldu.İlerlemek için İleriyi tıklayın.” yazısını gördükten sonra devam edebiliriz.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 47021244he8

Artık kurulum bitti son butonuna basıp hamachi'mizi çalıştırıyoruz.

Hamachi Kullanımı

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 18620208vk9

Sol altta bulunan butonuna basıyoruz ve programı açıyoruz.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 86801952zm1

Program açıldıktan sonra size bir ip adresi veriyor.Bu sizin oyunları oynamak için kullancağınız ip adresidir.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 39160115xs7

Yeni ağ oluşturmak için resimde gördüğünüz kırmızı kutu içindekileri sırasıyla uygulayın.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 96435345lm7

Ağ adı kısmına oluşturmak istediğiniz ağın ismini yazınız.
    Ağ şifresi kısmına oluşturmak istediğiniz ağın şifresini yazınız.
    İlgili alanları doldurduktan sonra oluştur butonuna basınız.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 55482383ro5

Başka ağa katılmak için resimde gördüğünüz kırmızı kutu içindekileri sırasıyla uygulayın.

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] 67430265oj2

Ağ adı kısmına bağlanmak istediğiniz ağın ismini yazınız.
    Ağ şifresi kısmına bağlanmak istediğiniz ağın şifresini yazınız.
    İlgili alanları doldurduktan sonra katıl butonuna basınız.

Sormak istediklerinizi,takıldığınız yerleri konu altından belirtirseniz size elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.
    huseyin
    huseyin
    AdMiN
    AdMiN

şehir yada ülke : Kartal
    Ruh HaLiM : Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] Anlayi10
    TuTTuĞUN TaKIM : Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] Secilm10
    Rep Gücü : 13501

Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım] Empty Geri: Adım Adım Hamachi Kurulum ve Kullanımı [Resimli Anlatım]

Mesaj tarafından huseyin Paz Mart 08, 2009 7:12 pm

emeğesaygı

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 11:33 pm