:::::::::TurKsGenCLiK:::::::::

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TüRKiYeNiN GeLiŞMe AşAmAsInDaKi FoRum SiTeSi

Vadi'de, Çankaya Köşkü'ne ağır itham

huseyin
    huseyin
    AdMiN
    AdMiN

şehir yada ülke : Kartal
    Ruh HaLiM : Vadi'de, Çankaya Köşkü'ne ağır itham Anlayi10
    TuTTuĞUN TaKIM : Vadi'de, Çankaya Köşkü'ne ağır itham Secilm10
    Rep Gücü : 13501

Vadi'de, Çankaya Köşkü'ne ağır itham Empty Vadi'de, Çankaya Köşkü'ne ağır itham

Mesaj tarafından huseyin C.tesi Mart 07, 2009 1:21 am

Vadi'de, Çankaya Köşkü'ne ağır itham 810020090305121646256

Konseptini Ergenekon Terör Örgütü üzerine kuran, Kurtlar Vadisi Pusu dizisi üç aylık aradan sonra ekranlara çok tartışılacak bir sahne ile döndü.

Dizide, aleni bir şekilde, Ergenekon zanlısı Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ü canlandıran İskender Büyük karakteri ile Polat Alemdar'ın "Cumhurbaşkanı" tarafından buluşturulması şaşkınlık oluşturdu.
    KÖŞK YOLUNDA ARAÇTA...

Abdülley:
    Abi önceden tanışıyor musunuz?
    Polat Alemdar: Hayır!
    Abdülley: O zaman görev verecek. Özel çağırdığına göre.
    Polat Alemdar: Çok önemli bir görev bekliyorum.
    Abdülley: Nedir Abi?
    Polat Alemdar: Seninle Memati'ti barıştırmak.

KÖKŞ'TE DEVLETİN BAŞI'NIN ODASINDA

Devletin Başı:
    Kamu Güvenliği Teşkilatı'nın (KGT) çalışmalarını takip ediyorum. İsminizi oryaya koymadan hayatınızı ortaya koyarak yaptığınız hizmetlerden dolayı tebrik ve takdir ederim.
    Polat Alemdar: Sağolun.
    Devletin Başı: Terşkilatınıza dair herhangi bir sıkıntınız veyahut talebiniz var mı?
    Polat Alemdar: Teşekkür ederim. Tebrik ve takdiriniz yeterlidir.
    (Bu arada telefon çalıyor)
    Devletin Başı: Gelsin.
    Devletin Başı: Burada yanıbaşımda sizlerden bir talebim olacak.
    (Kapı çalar. Yaver'le birlikte İskender Büyük içeri girer)
    Devletin Başı: Devlette küslük olmaz. Sizi buraya çağırmamın nedeni, devletin aranızdaki çatışmadan yıpranmasıdır. Bunun son bulmasını istiyorum. Her ikiniz de devleti bilenler insanlarsınız. Yönteminiz üslubunuz farklı olabilir. Ama neticede ikiniz de devlete hizmet etmektesiniz.
    Polat Alemdar: Ben burada ilk defa İskender Büyük'ün devlete hizmet ettiğini duyuyorum.
    İskender Büyük: Benim yaptığım hizmeti kimseye duyurmak gibi bir derdim yok. Devletim bilsin yeter.
    Devletin Başı: Beyler! Burada kavga etmek için bulunmuyorsunuz! Zaman zaman yapılan hatalar olabilir. Bunlara şimdilik sünger çekmek zorundayız. Devletimizi içinde bulunduğu şartlar, konjönktür bunu emrediyor. Bölgede güçlü olabilmemiz için, devletin kurumlarının ya da devlet için çalışanların birbiriyle kavga etmemesi lazım. Bunun için barışmak durumundasınız.
    İskender Büyük: Efendim, arkadaşla uzlaşmak için benim bazı şartlarım var.
    Polat Alemdar: Benim hiçbir şartım yok. Müsadenizle. Bu adam benim hasmımdır. Devlete ihanet içindedir. Bu makam, bu oda haricinde nerede karşıma çıkarsa çıksın, gereğini yaparım.
    Devletin Başı: Polat Alemdar, bunu cevabın olarak kabul etmiyorum. Bu hususu düşünmeni ve olumlu cevabını bilahare iletmeni istiyorum.

Uygun kıyafet seçiminden sonra yola çıkan ve araçta Abdülley ile neden Köşk'e neden çağrıldığı konusunda tartışan Polat Alemdar, "çok önemli bir görev beklediğini" belirtip, Abdülley'e" Seninle Memati'yi barıştırma görevi"
    ironisini yapıyor, fakat Köşk'te 'Devlet'in Başı'nın sürpriz bir girişimiyle karşılaşıyor.

BAZI HATALARA RAĞMEN "DEVLETTE KÜSLÜK OLMAZ"

Kurtlar Vadisi Pusu'nun 'süper kahramanı' Polat Alemdar'la müthiş bir savaşın içinde olan ve mevcut siyasi iktidarı yıkma eylemleri yapan İskender Büyük, 'Devletin başı' olarak nitelendirilen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e çok benzeyen bir kişi tarafından "Devlette küslük olmaz" denilerek Polat Alemdar'la barıştırılmak isteniyor.
    'Devletin Başı' diye lanse ettirilen şahsın Köşkü'nde 'emir subayı' tarafından karşılanan Polat'a, Devletin başı, yaptığı hizmetler için teşekkür ediyor. Ardından ise 'Devletin Başı' fiili darbeci İskender Büyük'ü odaya çağırıyor ve ayakta karşılıyor. Bu sahne öyle ki, Türk halkının kahraman ilan ettiği son kurtarıcı rolündeki Polat Alemdar'ı bile, 'Devlet'in başı böyle bir hareketi nasıl yapabilir' dercesine şoke ediyor...
    POLAT ALEMDAR, "DEVLETİN BAŞI" VE İSKENDER BÜYÜK'ÜN KÖŞK TOPLANTISI
    KÖŞK'ÜN RİCASI HAVADA KALDI
    Polat'ın Köşke koyduğu tavır ise ayrı bir tartışma. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü canlandırdığı izlenimi veren 'Devlet'in Başı'nın, İskender Büyük'e çok sıcak bir karşılama ile huzuruna kabul ettikten sonra, 'Sizi buraya çağırmamın sebebi devletin aranızdaki çatışmadan yıpranmasıdır. Bunun son bulmasını istiyorum. Her ikiniz de devleti bilen insanlarsınız. Yöntemleriniz üslubunuz farklı olabilir. Ama neticede ikiniz de devlete hizmet etmektesiniz." diyor. Bu sözleri duyan Polat Alemdar ise bir anda önündeki porselen çay tabağını kırıp İskender Büyük'ün boğazını kesmeyi hayal ediyor. Devlet'in Başı'nın önünde makamı olan Köşk’te cinayet! Ama asıl şaşırtan ise Polat'ın Köşk'e verdiği cevap; "Ben burada ilk defa İskender Büyük’ün devlete hizmet ettiğini görüyorum."
    DEVLETİN BAŞI, ERGENEKON KARŞITLARININ AĞZIYLA KONUŞUYOR!
    Polat Alemdar'ın bu sözleri üzerine Devlet'in Başı'nın dudaklarından dökülen sözler ise, Ergenekon Operasyonlarının devlet kurumlarını yıprattığı gerekçesiyle durdurulmasını savunanlarla aynı paralellikte: "Beyler! Burada kavga etmek için bulunmuyorsunuz. Zaman zaman yapılan hatalar olabilir. Bunlara şimdilik sünger çekmek zorundayız. Devletimizin içinde olduğu şartlar, konjonktür bunu emrediyor. Bölgede güçlü olmamız için, devletin kurumlarının ya da devlet için çalışanların birbiri ile kavga etmemesi lazım. Bunun için barışmak durumundasınız." Devlet'in Başı'nın Polat ile İskender'i barıştırma girişimi, bu sözlerle son buluyor ve Polat bir hışımla Köşk'ü terk ediyor.
    Dün akşaö diziyi izleyipşaşkına dönenler bu sahne ile neyin anlatılmaya çalışıldığını sorguluyor.

İzlenme rekorları kırıp fenomen haline gelen Kurtlar Vadisi Pusu'da, devletin üst düzey kurumlarını bu kadar belirgin bir şekilde canlandırılıp, kirli ilişkilerin içinde tutuluyor. Gözünü kırpamadan kelle kesip, can alan, mafyayı yola getirip kaba kuvvet terörüyle devlet adına çalıştığı izlenimi vere Polat Alemdar ile faili meçhul cinayetlerin, provokasyonların, ayaklanmaların ayrıca darbelerin sorumlusu olan İskender Büyük'ün hayal mahsülü de olsa Çanaka Köşkü'nden tahdir alıp işbirliği yapılmaya yönlendirilmesi çok tartışılacak gibi...

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 2:20 pm