:::::::::TurKsGenCLiK:::::::::

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TüRKiYeNiN GeLiŞMe AşAmAsInDaKi FoRum SiTeSi

Kazandığı ikramiye hayatını alt üst etti

huseyin
    huseyin
    AdMiN
    AdMiN

şehir yada ülke : Kartal
    Ruh HaLiM : Kazandığı ikramiye hayatını alt üst etti Anlayi10
    TuTTuĞUN TaKIM : Kazandığı ikramiye hayatını alt üst etti Secilm10
    Rep Gücü : 13501

Kazandığı ikramiye hayatını alt üst etti Empty Kazandığı ikramiye hayatını alt üst etti

Mesaj tarafından huseyin C.tesi Mart 07, 2009 1:02 am

Kazandığı ikramiye hayatını alt üst etti 317120090305082139626

Sigorta Hastanesi'nde memur olarak görev yapan Ahmet Yalçınkaya, 30 Ağustos 1995 yılında yarım bilet aldı. Yapılan çekiliş sonrasında 10 milyar liralık büyük ikramiyenin sahibi oldu.

O günün şartlarında kazandığı yüklü miktardaki para ile hayatı bir anda değişen Yalçınkaya memurluk görevinden ayrıldı. Ancak daha sonra kazandığı paraları bitiren Ahmet Yalçınkaya eski günlerini arar hale geldi.

Hayatı 14 yıl önceki durumundan daha da kötüleşen Yalçınkaya, şu anda Edirne Belediyesi'nde sözleşmeli personel olarak görev yapıyor. Kazandığı paraların kendisine huzur getirmediğini anlatan Yalçınkaya, "Eskiden daha güzel bir hayatım vardı. Devlet memurluğuna devam etseydim belki param olmayacaktı ama huzur olacaktı. O zaman çok mutluydum." diye konuştu. Yalçınkaya, devlet memurluğuna tekrar geri dönmek istediğini belirtti.
    Yalçınkaya, şans oyunları oynayanlara seslendi: "Para her şey demek değildir. Paran bitince etrafından ne dost ne de tutunacak dal kalıyor. Şimdi hiç şans oyunu oynamıyorum. Bilet aldığıma bin pişman oldum, ben şans oyunlarından para çıkan insanlara acıyorum. Keşke görevimden istifa etmeseydim. Belki param az olacaktı ama huzurum bozulmayacaktı.''

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 1:15 pm